Pirmosios dienos Rietave

Puri Vilnite
Pirmoji Rietavo asmenukė

Mūsų senelių ir tėvų kartos stebisi – „Kaip čia dabar? Mes visą gyvenimą stengėmės iš provincijos patekti į didmiestį, o mūsų vaikai ir anūkai veržiasi į kaimą!“ Tikrai nesame vieninteliai, ir sėkmingų istorijų skaitę ar girdėję esame nemažai. Iš tiesų matę savo tėvų gyvenimą ir darbą biuruose, kurį jie ir patys apibūdina kaip „namai-darbas-namai“ rutiną, ėmėme ieškoti būdo iš to ištrūkti. Ir nors mūsų seneliams patogi kėdė prie kompiuterio galbūt atrodo kaip pasiekimas, mums tai – nepelnyta katorga už nesamas nuodėmes. Tad mes pabėgome. Susikrovėme mantą ir išvažiavome į Rietavą laimės ieškoti. Kodėl Rietavas? Atsakymas labai paprastas – ten Mindaugo senelių žemė, ten mes susipažinome, ten mėgome leisti studentiškas atostogas.

Rietavo centras kitapus tvenkinio
Rietavo centras kitapus tvenkinio

Rietavas – nedidelis, bet kultūringas miestukas Žemaitijoje. Tiesą sakant, nelabai panašus į daugelį matytų miestelių provincijoje. Rietavas turi dvi mokyklas, vaikų darželį, Žemaitijos kolegiją, muziejų, biblioteką, puikią muzikos mokyklą, tris prekybos centrus ir daugybę įvairių kaimo parduotuvėlių. Žmonės mandagūs, tvarkingi, kultūringi – taip ir neteko pastebėti kituose miesteliuose taip įprastų prasigėrėlių, besirikiuojančių prie alaus kioskelių nuo paryčių, ar vadinamųjų kaimo „forsų“, klausančių „bumčikų“ savo mašinose, geriančių ir užgauliojančių praeivius. Rietave gera būti ir net kažkuo primena tuos malonius vakarietiškus miestelius.

Ką tik pievos nušienautos. O gal nurupšnotos..?
Ką tik pievos nušienautos. O gal nurupšnotos..?

Žemė, kurioje svajojame kada nors pasistatyti didelę tradicinę žemaitišką trobą ir įkurti ūkį, yra visai šalia garsiojo Rietavo turgaus. Seneliai vadina tą žemę Jurgaityne, nes kažkada ten buvęs Jurgaičio dvaras. Sovietinės okupacijos metais Jurgaitis buvo išbuožintas, ištremtas ir į gimtąjį sodžių niekada nebesugrįžo… Taigi Jurgaitynė yra nedidelė sodybėlė su pora vasarnamių, pora šiltnamių, nedirbamomis pievomis, krašteliu miško ir mašinų stovėjimo aikštele prie turgaus, kuri kiekvieną sekmadienį uždirba mūsų šeimai duoną. Toje Jurgaitynėje jau yra ir bitynas, atvykę radome aštuonias bičių šeimas, bet tikimės, kad gegužės mėnesį jų padaugės dvigubai.

Mūsų aišktelė. Užsukit sekmadienį vietoj bažnyčios.
Mūsų aikštelė. Užsukit sekmadienį vietoj bažnyčios.

Tad pirmiausia mūsų ūkis ir bus nedidelis – bitynas, mašinų stovėjimo aikštelė ir daržai, kuriuose įvairios daržovės augs savoms reikmėms patenkinti. O idėjų ateičiai turime daug, tik joms įgyvendinti reikės laiko…

Reklama

Vienas komentaras “Pirmosios dienos Rietave

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s