Pagaliau darbai!

Lietus Norvegijoje. Nuotrauka, aišku, ne mano.
Lietus Norvegijoje. Nuotrauka, aišku, ne mano.

Kažkas iš pažįstamų pasakojo tokį nutikimą. Buvo nuvykę į Skandinaviją (greičiausiai Norvegiją). Visą laiką dulksna, rūkas lietus — stereotipinis šiaurietiškas oras. Sutiko kažkur nedidelę mergaitę ir paklausė jos, ar čia visada taip lyja, ar pasitaiko ir geresnių orų. „Nežinau — atsakė ji, — man dar tik septyneri metai.“

Panašiai pora savaičių Rietave jautėmės ir mes. Pagada čia retas svečias, o jei ir išlenda saulutė, rimtesnius darbus žlugdo aršus vakarinis vėjas. Todėl ilgą laiką vėjai pustė ir šį tinklaraštį. Vis dėlto, sulaukėme malonių orų, atšilusios žemės ir jau galime pasigirti šiokiais tokiais pasiekimais.

Prašiau bitės kostiumo. Gavau bitininko...
Prašiau bitės kostiumo. Gavau bitininko…

Visų pirma, žydinčios pienės paskatino užsukti pas bites praplėsti lizdų. O iki tol — visas pasiruošimo maratonas: pasirūpinti vaško plokštelėmis, nuvalyti ir įvielinti rėmelius, juos „įkorinti“, dar įsigyti trūkstamą inventorių. Ta proga pasilepinau ir nauju bitininko kostiumu, su kuriuo visiškai nebaisu 🙂 Todėl ir bičių įgėlimais kol kas negaliu pasigirti. Bitelės išsilaikė gerai, peržiemojo visos šeimos, tik pas stipriausiu pernai buvusį avilį neradome nė vieno pero. Matyt nebeturi motinos. Gaila.

Dar daugiau: ruošiame idėjas ir saldžius planus, apie kuriuos išgirsite jau po pirmojo medonešio.

Bulvės
Užsodinome 8 vagutes po 70 m.

Senam bičiuliui įdirbus žemę, keletą vagų apsodinome bulvėmis. Savo eilės dar laukia braškės, kokios nors daržovės: kopūstai, ridikėliai, morkos ir t.t. Rudeniop dalį dirvos žadame paskirti gamtinei žemdirbystei. Tikimės šiuo būdu paauginti ir pora bičių avilių. Be abejonės, sulauksite straipsnių apie tokius eksperimentus.

Antys ir tiltelis
Nors kažkam to liepto reikia.

Pradėjome naują lieptą per tvenkinį, senąjį išgriovėm velniop. Tiksliau, pats išgriuvo. Pradžiugino tvenkinyje apsigyvenusi laukinių ančių šeimynėlė. Labai mielos, o jau ir darbus įvertino.

Po truputį atstatinėjam šiltnamius, į kuriuos nuo palangių atsikraustys pomidorai, prieglobstį ras ir agurkų, svogūnų, salotų, krapų sėklos. Nors vėlgi — jeigu gamtinis blynas neprisvils, gal ateityje ir tų šiltnamių išvengsime.

Gėlių darželis
Gėlynas dar nebaigtas!

Na o žmona pasisodino kuklų, bet jaukų gėlių darželį. Prisipirkom sėklų, bet su jom padaryti nieko taip ir nespėjom, o kaimynai lyg tyčia mažino savo sodo gėlyno apimtis. Rezultatą matote nuotraukoje.

Ir kitos smulkmenos: buities darbai, namų kuopimas, nulaužtas vonios čiaupas ir užlieti kaimynai apačioje, Kadaginio repeticijos ir begalės darbų palaimingai lenkiant nugarą prie savo žemės, savo vietos pasaulyje, kurią su kiekviena praleista diena vis labiau jaučiu atradęs.

Jums taip pat linkiu atrasti tai, ko iš tikrųjų norite ir darbais byloti savo laimę!

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s