Mes tai padarėme! Kas toliau…?

Čia ašSelfius daro tie, kurių niekas nefotkina. O blog’us rašo tie, apie kuriuos nerašo niekas kitas. Tokią mintį neseniai išgirdau iš vieno draugo ir tegaliu pridurti, kad kurti blog’ą apie savo veiklą lengviau, kai nieko neveiki. Nes kai pradedi triūsti dėl savo tikslo, kažkokioms rašliavoms paprasčiausiai nebelieka nė minutės. Tokia buvo visa praeita savaitė, panašu, kad taip teks jaustis ir toliau. Nes viena yra nuvažiuoti į festivalį, grįžti namo ir besikeikiant kuopti paliktą betvarkę. O visai kas kita – kai tas festivalis tavo kieme.

Daug ką apie pačią šventę praeitame įraše jau išdėstė Miglė (a.k.a. purivilnite). Galiu jai tik paantrinti: dėl patirtų įtampų, apgraužtų nervų, išlieto prakaito ir begalinių padėkų mūsų šeimoms ir bičiuliams, kurių dėka sekmadienis mums virto jaukia švente ir mažu stebuklu. Ilgai negalvojęs nusprendžiau čia pateikti atsakymus į klausimus apie mūsų kiemelį. Vienus girdėjau pats, kitus manau esant protinga užduoti patiems sau.

KAS ČIA PER KIEMELIS?

Viduramžių karybos, amatų ir folkloro kiemelis – tai erdvė, kurioje:

1) liaudies meistrai ir Rietavo vietos amatininkai sekmadieniais (turgaus dienomis) gali pardavinėti savo produkciją ir susidomėjusius supažindinti su amato subtilybėmis;

2) įrengtoje šaudykloje galima pašaudyti iš lanko. Šaudymo pradmenis suteikiu pats, o pramoga mokama – 5 šūviai kainuoja 1 eurą, 10 šūvių – 1,5 euro.

3) visi norintys nuo vėsaus lietaus ar saulės kaitros gali pasislėpti po mūsų tentu, susišildyti prie laužo ir pasivaišinti NEMOKAMA žolelių arbata arba gaiva. Nemokamai, bet siūlome į dėžutę įmesti centą kitą arba bent jau atsinešti savo puodelį, bo į saują juk nepilsim 🙂

4) karts nuo karto pasiklausyti gyvų liaudies dainų, pasigrožėti senovės baltų kovomis ir kt. Tik priklauso, kada kokį kolektyvą pavyks prisikalbinti. Apie tokius gerų žmonių pasirodymus būtinai skelbsime! (Todėl, jeigu šauną į galvą rinkti ekipažą iš Vilniaus, nes Valaičių kiemelyje kaskart nemokamas „tūsas“ su Kūlgrinda, Leitgiriu ir Gyvata, pirmiau užmeskite akį į kiemelio facebook profilį arba šį tinklaraštį.)

KUR, PO GALAIS, JŪS ESAT?

Dar sykį tas žemėlapis
Dar sykį tas žemėlapis

Kiemelis įsikūręs Valaičių automobilių stovėjimo aikštelėje prie Rietavo turgaus. Priešingoje turgaus pusėje, nei Plungės-Rietavo kelias. Jei važiuojate nuo autostrados, iš Rietavo, Kulių, Liolių, Vėžaičių, Gargždų, Endriejavo ir pan., tikrai nesunku palėkti iki miestelio ir reikiamoje sankryžoje nusukti į žvyrkelį. O jei traukiate iš šiaurės (Plungė, Stalgėnai, Daugėdai, Telšiai, Salantai ir t.t.) ir atsiduriate minėtame Plungė-Rietavas kelyje, teks arba daryti nedidelį lankstą per miestelį, arba pėstute pereiti visą turgų. Nes tas valstybinis kelias sekmadieniais iki 12 val. dėl kažkokių keistų priežasčių būna užtvertas.

BUVAU PRAEITĄ SEKMADIENĮ TURGUJ, BET TAIP IR NERADAU. KUR REKLAMOS???

Paskutinė savaitė iki atidarymo buvo be galo sunki, nes daugumą paruošiamųjų fizinių darbų teko nudirbti man vienam, pasižyminčiam menka savitvarda ir kvaksinčia širdim. Dėkoju dievams, kad pakišo keletą sutapimų, kurių dėka reikiamu laiku atsirado ir pora vyrukų, ir savivartė su kranu, ir nuostabiai paslaugūs meistrai. Bet deramų nuorodų taip ir nesumeistravom. Jos atsiras artimiausiu metu, pažadu.

IR KIEKVIENĄ TURGŲ TAIP DIRBSIT?

Būsime kiekvieną sekmadienį, arbata į Jūsų rankas keliaus nuo 10 val. Taip pat nuo 10 val. atsidarys ir šaudymas lankais. Ši pramoga veiks iki 12 val., tačiau atsiradus daugiau norinčių, galėsime atidarymo/uždarymo laiką šiek tiek pastumdyti. Tik nebijokit kreiptis!

Kiemelis veiks iki sezono pabaigos. Kuomet amatininkams medinėse būdelėse bus per šalta, o taikinius ir apsauginį tinklą merks vėlyvo rudens lietus, skelbsime pertrauką iki kitų metų. Bet tokiam orui karšta arbata juk pats tas! Todėl maloniai nustebkite, jei karšto žolelių nuoviro katilas kunkuliuos ir žiemą!

ESU LIAUDIES AMATININKAS (-Ė) IR NORĖČIAU PAS JUS PREKIAUTI. KIEK NULUPSIT?

Nieko. Rimtai. Iš patirties galiu pasakyti, kad tautinės juostos/adata megztos kepuraitės/lininiai marškiniai/riešinės ir t.t. kol kas nesulaukia didžiulio eilinių turgaus lankytojų susidomėjimo. Didesnės sėkmės gali tikėtis maisto produktų gamintojai (mieliniai pyragai, meduoliai, sūriai, dešros, arbatžolės čia pats tas) ir praktiškai panaudojami daiktai (rankomis pintas krepšys ar gera kaimo senolio akimi atrinktas šluotkotis). Tačia raginu – kreipkitės visi, kas tik norit (8 673 36534, 8 605 50501 arba el. paštu valaiciusvirnas@gmail.com) ir būtinai turėkite visus prekybai reikalingus dokumentus.

TAI PALAUK – VISKAS NEMOKAMAI, NIEKAM NEĮDOMU – ČIA TOKS JŪSŲ VERSLO PLANAS?

Nusileisiu šiek tiek į jo priešistorę. Atsikraustę į Rietavą nusprendėme savo santaupas skirti verslui, o laisvą laiką – visuomeninei veiklai ir šių dalykų nepainioti. Tuomet pasitaikė puiki proga parašyti verslo projektą ir gauti paramą, visos idėjos susiplakė į vieną. O kai projekto neapžiojome, vėl liko tik savi pinigai ir savos idėjos, kažkaip persipynę ir susimaišę kaip ta pakulinė virvė, prie kurios kamuolio renginio išvakarėse mano tėtis praleido gerą valandą. Pradžia tokia, o ateityje pamatysite vis didėjantį pramogų sektorių, kuris nors ir pareikalaus vienos kitos monetos, bet jos tikrai bus vertas.

IR DVIESE TAIP DIRBSIT, DAR SU VAIKU ANT RANKŲ?

Kol kas – taip. Kiekvieną sekmadienio rytą matysite mus, lendančius iš senobiškos vilnonės palapinės tam, kad spėtume užkurti ugnį, pakabinti tinklą, palydėti išvažiuojančius ankstyvuosius automobilių stovėjimo aikštelės klientus… Bet jei tik norite pagelbėti kiekvienąkart statant milžinišką tentą, kaičiant vandenį, pilstant gėrimus ar turite atliekamų vienkartinių puodelių ar naminio sirupo – lauksime išskėstomis rankomis!

Kilo kitų klausimų? Susisiekite!
8 605 50501 – Miglė
8 673 36534 – Mindaugas
valaiciusvirnas@gmail.com

Reklama

Vienas komentaras “Mes tai padarėme! Kas toliau…?

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s