Gelbėjam pabėgėlius

Katabarzdis
Katabarzdis

Manau, kiekvienas sąmoningai vaikų susilaukti apsisprendęs tėvas sutiks, kad vaiko gimimas padaro žmogų žymiai jautresnį, suminkština širdį, o neretai – ir protą. Šiltų jausmų vedami pora dienų gelbėjom vieną prieglobsčio prašytoją, netikėtai besikreipusį į mus pagalbos.

Nedarbinga nuotaika + geras oras = vakaras su šeima beklaidžiojant Rietavo apylinkėse. Nusprendėm nueiti į sodą, esantį nuo Rietavo pora km. Nusiminęs, kad pritrūkau centų ant sėmkų kiūtinau užmiesčio pakele, kai atkreipėme dėmesį į šnaresį pamiškės krūmuose.

Pabandyk ir tu naktį su telefonu viena ranka gražiai nupaveiksluoti išsigandusį jauną katiną.
Pabandyk ir tu naktį su telefonu viena ranka gražiai nupaveiksluoti išsigandusį jauną katiną.

Gal kiškis ar laputė? Jau pripratau prie tokių prietemos vakaro ar ankstyvo ryto vaizdų. Ne – katinas. Jau galvojau eiti šalin, kai su žmona pastebėjome: mažas katinas, kokių 3 mėn., bėga į mus ir be perstojo miaukia. Pasivadinom į pakelę, kad nesuvažinėtų, ir naujasis bičiulis ėmė sekti paskui mus. Lakstė, vijosi apie kojas, vinguriavo keliu, tačiau daugiau nei per kelis žingsnius nesitraukė.

Akivaizdu, kad katinukas augęs namie, neatklydęs iš gretimų sodybų, išmestas kažkokių šlykštynių iš pravažiuojančios mašinos. Sušalęs, alkanas ir išsigandęs, bet guvių akių ir žvilgančiu kailiuku, visiškai sveikas. Nusekė į sodą, grįžo paskui mus atgal, mėgindavo ištrūkti iš rankų, kai pasiimdavau pasaugoti nuo pravažiuojančių automobilių. Bet neatsitraukė. Nusprendėme nakčiai priglausti Jurgaitynės vasarnamyje ir pradėjome gelbėjimo kampaniją.

Šarangė varangė - ant kelių susirangė
Šarangė varangė – ant kelių susirangė

Prieš veždamas į laikiną prieglobstį daviau padarėliui žuvies – surijo su didžiuliu goduliu. Atidarius mašinos dureles iš karto įlipo į vidų. Akivaizdu, kad žino kas čia per daiktas. Važiuojant tuos kelis kilometrus ropinėjo po saloną, kol galiausiai atsitūpė man ant kelių, susirangė ir murkdamas praleido likusią kelionės dalį. Belieka tik pridurti, kad katinas – kaimiško pilko rainumo, su balta pakakle ir gražiais balto kailiuko batukais, labai mėgstantis užsiropšti ant pečių ir sukti ratus aplink pečių savininko galvą, idant visi kačių mylėtojai galutinai susileistų.

Vos Žemynai užmigus žmona ėmėsi darbo ir po dviejų-trijų valandų jau turėjome mažyliui namus. Priėmė nuostabi šeima su trimis ikimokyklinio amžiaus vaikais, neseniai atsikrausčiusi į galimą gyventi, bet iki galo dar neužbaigtą nuosavą namą Vėžaičiuose. Turbūt tik kai pats turi namie daugiau, nei tik savo burną ir būsto rūpesčių, atsiranda atjauta silpnesniems ir nuskriaustiems, kad ir patiems mažiausiems. Ačiū Aušrinei (žmona liepė ištrint pavardę) ir jos šeimynai!

Taip, lyg neturėdami, ką veikti, trenkėmės šiandien į Vėžaičius, deginom benziną, atidavėm pusę savo pietų žuvies, rašinėjom visiem ir ieškojom išeičių. Turbūt, kad paprasčiau turinčiam atliekamą kačiuką (jaučiat kaip skamba?) jį išmesti į mišką, negu parašyti kelis postus facebook’e ir per tris valandas surasti naują šeimininką.

Mano pietūs - tavo pietūs
Mano pietūs – tavo pietūs

Jaučiu pareigą šį įrašą aktualizuoti nūdienos realijomis. Jeigu prie manęs vakare iš pasienio krūmų išlįstų alkanas pasimetęs sirų pabėgėlis ir visą kelią maldautų pagalbos, nes jį išgujo iš gimtos šalies, jei su nuoširdžiausiu dėkingumu priimtų kuklias vaišes ir laikiną pastogę be patogumų ir kantriai nesiskųsdamas palauktų, kol iš jo situacijos bus rasta išeitis, aš manau, kad padėčiau. Lygiai kaip sudraskyti veidą ar paniekinamai apdergti duodamą kąsnį pabandęs katulis būtų sėkmingai paspirtas tolyn į pakrūmę.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s